Jak vidí budoucnost muzea studenti architektury?
Jak vidí budoucnost berounského Muzea Českého krasu studenti architektury? To se dozvíte na jedinečné vernisáži ideových architektonických návrhů studentů achitektury ČVUT na berounské Pěší zóně.
Muzeum Českého krasu v Berouně sídlí od roku 1965 v historických, původně měšťanských domech na Husově náměstí. Jenštejnský s portálem ze sliveneckého vápence byl postaven v roce 1612 na základech požárem zničené stavby. V roce 1986 získalo muzeum do užívání sousední dům č. 88. Oba měšťanské domy prošly v 90. letech rekonstrukcí pro potřeby muzea. V roce 2002 zasáhla Beroun povodeň a přízemí muzea bylo zaplaveno do výše 1.86 metru. Tato událost si vyžádala změnu uspořádání a využití prostor, ale i vybavení muzea., které se však po letech ukazuje jako nedostatečné, technicky zastaralé a neodpovídající současným muzejním standardům.
Potřeby muzea již přesahují možnosti těchto památkově chráněných budov a jejich prostory a uspořádání jsou nedostačující pro bohatou škálu muzejních aktivit, kulturních i edukačních. Nevyhovující je i veškeré zázemí pro návštěvníky i školní skupiny. Proto vedení muzea společně se zřizovatelem, Středočeským krajem, zahajuje přípravu komplexní rekonstrukce celého muzejního areálu.
Jak vidí budoucnost muzea studenti architektury? Nalézt cestu k adaptaci muzea a skloubení jeho historické podoby s moderní výstavbou se jako první pokusili studenti architektury ČVUT v Praze. Studentské práce jsou k vidění na velkoformátových panelech na berounské Pěší zóně. Výstava v Pěší zóně je volně k prohlédnutí. Její pokračování je v Galerii Konírna, kterou lze navštívit společně s Geoparkem Barrandien na společné vstupné.
Výstava dále pokračuje v prostorách Muzea Českého krasu, kde můžete zhlédnout kompletní práce všech zapojených studentů, včetně 3D modelů.
Vernisáž výstavy proběhne ve čtvrtek 11. dubna od 15:00.
Pro více informací sledujte webové stránky muzea.
266 01 Beroun